→ o umělci


Lucie Tatarová

Lucie Havlásek Tatarová, PhD. absolvovala Vysokou školu Umělecko-průmyslovou v Praze v ateliéru prof. Adély Matasové. Během studií byla také ovlivněna spoluprací na grafických projektech s doc. ak. mal. Mikolášem Axmanem a sochařských projektech s prof. Kurtem Gebauerem. V letech 1994-95 získala stipendium Francouzského institutu na l’Ecole Nationale Supérieure des Arts Décoratifs ve Štrasburku a v roce 1996 získlala stipendium italské vlády na Akademii výtvarných umění v Římě.

V letech 1997-98 získala španělské vládní stipendium na Akademii výtvarných umění v Sevile, kde Lucie studovala ornamentální motivy a začala pracovat na dlouholetém projektu Bodyornament. V letech 1998-99 studovala a pracovala na Pratt Institute v New Yorku, na základě stipendia Fulbrightovy komise. Uchvácena architekturou velkého jablka, Lucie pracovala na sérii grafických tisků Manhattan Brooklyn. Později ji obohatila o záznamy z cestování po USA a Mexicu. Při pobytu v USA umělkyně experimentovala, mimo prohloubení bodyornamentu, s různými grafickými technikami. Tím se jí podařilo vytvořit zcela unikátní řadu figur, typických pro její tvorbu.

Od roku 2002 vyučuje umělecké předměty na Univerzitě Karlově v Praze. Prací Ornament v přírodě, vědě a umění v roce 2014 úspešně zakončila doktorské studium. V současné době žije a pracuje v České republice a ve Francii.